Forum Dieter Bohlen.pl Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Obsession Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:55, 23 Lip 2011 Powrót do góry

Co myślicie o tym albumie? Jak dla mnie to świetny album, bardzo go lubię. Najfajniejszym kawałkiem jest tu moim zdaniem Two hearts beats as one, cudna samba. Słucham tego kawałku od 1990 roku i nie mogę się go nasłuchać. Innym świetnym kawałkiem jest Love is such a lonelly sword. Mam wrażenie, że w refrenie słychać Bohlena. Podobają mi się jeszcze I'm not that kind of a guy i I'm pilot of your love. Fajnie brzmi tu When Sarrah smiles. Nie podoba mi się tu 48 hours jest on zbyt mocny i nie bardzo pasuje do płyty.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Marcin




Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 57 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Pon 18:31, 25 Lip 2011 Powrót do góry

Obsession to jeden z trzech najlepszych albumów Blue System. Znajdują się na nim same świetne kawałki poczynając od pierwszego nagrania - Love Is Such A Lonely Sword. Jest to świetna piosenka, do której nagrano równie świetny teledysk. Dodatkowo powiem, że jest to pierwsza piosenka Blue System, którą usłyszałem w radiu Wink Do dzisiaj można ją nie raz usłyszeć w radiu Centrum Kalisz. Bardzo ciekawy jest instrumentalny Behind The Silence, dobrze się go słucha. Podoba mi się w nim pianino i saksofon. 2000 Miles, Another Lonely Nights to dwa bardzo miłe dla ucha utworki. Takie słodkie z pięknymi melodiami. Try The Impossible to z kolei jeden z najlepszych na tej płycie Exclamation Genialny jest ten utwór, ma powera i jest jedyny w swoim rodzaju; te instrumentalno-rapowane zwrotki nadają ciekawy charakter temu naraniu, a refren to już w ogóle coś cudownego. Cudowny jest też Two Hearts Beat As One. Bardzo piękna i pozytywna piosenka, jest taka cudowna uwielbiam ją Wink I'm Not That Kind Of Guy i I'm The Pilot Of Your Love to dwie śliczne ballady, bardzo przyjemnie się ich słucha i mógłbym robić to godzinami. 48 Hours to dobry kawałek, ale nie pasuje zupełnie do tej płyty. Jej styl pasuje do Twilight, jest bowiem podobny do Love Me On The Rocks. Najpiękniejszym jednak nagraniem jest When Sarah Smiles Exclamation Prześliczna ballada, którą uważam za najpiękniejszą w całej dyskografii Blue System. Ma cudowną melodię, cudowny klimat, szkoda tylko, że teledysk zrobiony na łatwiznę Sad Podsumowując album w 100 % zasługuje na notę 6/6. Naprawdę dobra płyta. Wink
Image


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Nie 14:03, 31 Lip 2011, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Karolek78




Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:53, 07 Lut 2013 Powrót do góry

Już sporo czasu posiadam ten album ale dopiero teraz zrecenzuję go.

1. Love a such a Lonely Sword - podoba mi się ta piosenka. Ma fajną aranżację i posiada ciekawe chórki. Na początku trochę głucho brzmi lewy kanał ale potem jest już OK i można cieszyć się utworem. Ten singiel to też dosyć wysoka pozycja na listach. Moja ocena 5/6.

2. When Sarah Smiles - piękna ballada. Mamy tutaj bardzo dobrą aranżację oraz świetny refren który kończy się tak romantycznie (czytaj "tak jak ja lubię"). Moja ocena: 5/6.

3. Behind the Silence - fajny utworek instrumentalny taki spokojny, wyciszający ale zarazem z ogromną mocą. Pojawiają się głosy że to plagiacik. Ja natomiast nie mogę oprzeć się wrażeniu że perkusja to "samplowana" robota i to nie do końca dobrze zrobiona ponieważ mam wrażenie że słychać szumy. Moja ocena: 5-/6.

4. 2000 miles - pogodna piosenka (w swoim brzmieniu). Nie zła aranżacja, dobra melodia. Ja mówię na coś takiego "piosenka przy której można zapomnieć o kłopotach dnia codziennego". Moja ocena 5-/6.

5. Two Hearts Beats As One - spokojna piosenka z takim słodziutkim brzmieniem. Podoba mi się melodia w tym utworze z gatunku jaki mamy w piosence numer 4. Moja ocena: 5-/6.

6. 48 Hours - wreszcie trochę powera. Bardzo mocny refren (może trochę zbyt mocny). Fajne solo na saksofonie. Szkoda że główny motyw jest z piosenki "Love Machine". Moja ocena: 5/6.

7. I'm Not That Kind Of Guy - po mocnych 48 godzinach spokojna ballada. Jak każda ballada w tamtym okresie posiada świetną aranżację. Moja ocena: 5/6.

8. Try The Impossible - znowu power. Zwrotki trudne dla mnie do określenia (nie wiem czy im czegoś brakuje czy nie) natomiast refren jest bardzo dobry i też jako całość piosenka prezentuje się okazale. Moja ocena: 5/6.

9. Another Lonley Night - kolejny raz dosypujemy cukru ale w odpowiedniej ilości. Posiada moc jest jednym fajniejszych utworów na tej płycie. Moja ocena: 5/6.

10.I'm The Pilot Of Your Love - i znów pół cukierniczki. Miła dla ucha aranżacja i dobra melodia. Moja ocena: 5-/6.

Reasumując jest to płyta dobra ale w żadnym wypadku nie genialna. Zbyt posłodzona, brakuje lidera i jako całość nie prezentuje się tak dobrze jak choćby "Body Heat". Druga sprawa to strasznie dużo elementów perkusyjnych jest w piosenkach. Wcześniej aż tak dużo tego nie było. Trzecia sprawa to to iż album nie brzmi tak dobrze realizacyjnie jak poprzednie.
Ogólna ocena: 5=/6.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:13, 16 Maj 2013 Powrót do góry

Try The Impossible, od tej piosenki coraz mniej wierzyłem w to, że Bohlen śpiewa chórki. Od razu słychać, że głosów jest więcej niż jeden i ten szorstki, mocny przebija. Myślałem, że to głos Dietera, bo jeszcze wtedy myślałem, ze on śpiewa refreny. Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=PZ7tau776fo


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:32, 16 Maj 2013 Powrót do góry

A ty się sam domyśliłeś że Dieter sam nie śpiewa czy przeczytałeś to w necie?Ja nadal myślę że może śpiewać w refrenach tak jak wcześniej pisałam.Jaka była twoja reakcja gdy dowiedziałeś się o chórkach i refrenach?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:43, 17 Maj 2013 Powrót do góry

Negatywna niestety, ale dowiedziałem się z neta.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:36, 18 Maj 2013 Powrót do góry

No mi się wtedy cały świat do góry nogami przewrócił


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:49, 18 Maj 2013 Powrót do góry

A kiedy i jak się dowiedziałaś?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:20, 18 Maj 2013 Powrót do góry

Gdzieś w 2009 r z internetu.To był taki szok , nie mogłam po prostu uwierzyć,potem starałam się zrobić własne dochodzenie bo zauważyłam że ludzie którzy o tym pisali za bardzo kierowali się złymi emocjami i byli nielogiczni w swoich twierdzeniach.Panowała po prostu złośliwa nagonka na DB bez porządnych dowodów.Wtedy nawet nie byłam na MT.PL.A ty w którym roku się dowiedziałeś?Uwierzyłeś od razu?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:26, 18 Maj 2013 Powrót do góry

Ja się dowiedziałem z konkurencyjnego forum i byłem w szoku i sam słuchałem płyt, to było dla mnie trudne, nawet bardzo. Najpierw, że nie śpiewa w chórkach, a potem, że nawet refreny. To drugie było dużo trudniejsze, te nieszczęsne chórki bym jakoś przebolał.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:45, 18 Maj 2013 Powrót do góry

U mnie trochę inaczej,refreny bym przebolała.Chorków nie bardzo mogłam Laughing A jak byłam jeszcze młodsza to myślałam że te chórki to Dieter sam śpiewa.Najpierw że cały chorek to jest jeden głos Dietera,że taki ma,gdy byłam starsza myślałam że nagrywa się kilka razy i miksuje swój własny głos.I byłam strasznie rozczarowana gdy dowiedziałam się że w chórkach to niby Sib z nim śpiewa a potem to że on niby nie śpiewa wogóle.A w którym roku się mnie więcej dowiedziałeś?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Modern Jeanne dnia Sob 20:46, 18 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:46, 18 Maj 2013 Powrót do góry

Chórki to bym przebolał, bo Dieter też może tak zaśpiewać, a refreny to problem przez który nie będzie więcej Blue System....


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:36, 18 Maj 2013 Powrót do góry

Dał by radę,przecież wyszło bez Rolfa coś takiego jak Dieter Der film


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Peter




Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 12750 Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:32, 21 Gru 2015 Powrót do góry

Ostatnio mam fazę na "Two Hearts Beat As one".


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Modern Jeanne




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 17032 Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:55, 24 Gru 2015 Powrót do góry

Dziwne, ja miałam na Twillinght i w kolko lecialo


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)